Mamba – Amatorska Liga Koszykówki

Poniżej krótkie podsumowanie kolejki

Foreskins 57 – 38 Ball Hunters
Drużyna Ball Hunters nie była w stanie zatrzymać młodych wilków z Foreskins. Kolejny solidny występ zaliczył Tomasz Panek (23pkt), który w tym sezonie wyrósł na króla strzelców. Piotr Jasiołek (16pkt) popisał się bardzo dobrą skutecznością rzutów za trzy, a Dominik Nadolnik udowodnił, że nie ma z nim miękkiej gry pod tablicami (12zb). To nie był dobry dzień dla drużyny Ball Hunters. Warto jednak zaznaczyć że Bartosz Radziszewski umocnił się w tabeli jako najlepszy przechwytujący ligi.

Old Killaz 59 – 89 Zielona Planeta
Mecz pod kontrolą weteranów chrzanowskich parkietów – Zielonej Planety. Najwięcej punktów rzucił Dominik Sęk (28pkt na bardzo wysokiej skuteczności 75%). Bogdan Bębenek (19pkt, 12zb) przyzwyczaił nas do tego, że prezentuje wysoki poziom i nie ma miejsca na słabsze momenty. W drużynie pokonanej najlepszym strzelcem został Jakub Błazenek (23pkt). Należy dodać, że przez cały mecz było widać olbrzymią wole walki w drużynie Old Killaz i nawet na chwilę nie wkradło się zwątpienie w walkę o ostateczny wynik.

Jaworzno Squad 74 – 42 Gwiazdy Podwórka
Okrojony skład Gwiazd Podwórka nie był w stanie zatrzymać niemal pełnej ławki drużyny Jaworzno Squad. Mecz spokojny, pod pełną kontrolą Jaworzna. Liderem punktowym był Michał Matysiak (25pkt, 16zb), a generałem parkietu Daniel Sergiel (8asyst, 8 przechwytów). W drużynie Gwiazd Podwórka dwoili się i troili Leszek Mazurkiewicz (8pkt, 11zb) i Adrian Lotko (15pkt, 9zb, 7 przechwytów), ale to nie wystarczyło na aktualnych Mistrzów.

Raggers 66 – 92 Last Dance
Raggersi w nowych pięknych strojach nawiązujących do czasów New York Knicks z lat ’90 oraz z najlepszymi kibicami w lidze, nie byli w stanie pokonać rozpędzonych i wzmocnionych Last Dance. Przemek Urbanek (22pkt, 9zb, 7as) okazuje się ogromnym wsparciem dla drużyny i daje jasny sygnał „I’m here”. W drużynie przegranej najlepszym strzelcem został Grzegorz Skupień (15pkt). Jednak Raggersi pokazują, że ich gra z meczu na mecz jest coraz lepsza i końcówka sezonu może należeć do nich.
(Ł.C., A.B.)